Kladiem si otázku:
Je to „O nás“ alebo skôr „O mne“?

Sú činnosti, ktorými neviete poveriť nikoho iného a musíte ich spraviť sami. Herec musí odohrať svoju postavu v divadle, maliar namaľovať obraz a copywriter napísať reklamný text. Ľudová múdrosť vraví: „Keď dvaja robia to isté, nie je to vždy to isté.“ Aj keď každý z nás je nahraditeľný, hodnota výnimočnosti talentu jednotlivca tu ostáva. A s tým nič nespravíte, ak si budú klienti želať práve Vás a Vaše služby.

Keď som pochopil, že celý biznis – aj Váš biznis – sa točí okolo budovania si dôvery so zákazníkmi, uvedomil som si, aký je úspech krehký a ako ho treba prijímať s vďačnosťou.

V dnešnej dobe technológií už nie je problém vyrobiť prakticky čokoľvek. No predať, aj keď výnimočný produkt alebo službu, je stále ťažšie. A to je výzva pre môj talent. Cítim sa skvele, keď spoznávam úžasné vlastnosti čohokoľvek, čo by rád niekto sprostredkoval, možno práve Vám. A doslova žiarim nadšením, keď zapĺňam biele pozadie obrazovky môjho notebooku textovými rámikmi a slovami, ktorými sa dotýkam Vašej pozornosti.

Oznamujem: „Halóóóó! Tu je takáto parádna vecička, o ktorej ste ešte nepočuli.“ Pritom si predstavujem priamo Vás. Píšem, ako keby ste boli pri mne a pýtali sa ma na všetko, čo Vás zaujíma, čo by mohlo spraviť Váš život lepším alebo ľahším.

Aby som však nebol dvojzmyselný – to „O nás“ má jednoduchý význam v tom, že spolupracujem aj s ďalšími ľuďmi. Tými, ktorým môžem dôverovať, že urobia svoju robotu najlepšie ako vedia. Rovnako, ako ja. Som presvedčený, že len poctivá práca má hlbší zmysel a vie byť zdrojom trvalej radosti a spokojnosti.

 

Peter Kolenič
zakladateľ projektu REKLAMNETEXTY SK