Ako to máte Vy?

Uprednostňujete sledovanie videí alebo čítanie textov?

 

Zachytil som kdesi, že čítanie je energeticky náročné. Bude to pravda. Text je ako „šifra“, ktorú mozog musí najprv dekódovať. Potom si k pojmom vytvorí obrazy a tie nakoniec zasadí do súvislostí.

Vyjadriť emócie v texte je celkom náročné. Preto sa používajú emotikony. Aj texty dôležitých e-mailov by sme mali zveriť skúsenému textárovi. Dobre mienený text môže totiž nakoniec pôsobiť odmerane.

Pri osobnom stretnutí si všímame nielen hovorené slovo, ale aj tón hlasu či reč tela. Podvedome vnímame všetky tieto signály a ostane v nás dojem. Je dôležitejší pre naše rozhodovanie než obsah slov, ktoré mozog spracováva ťažšie.

 

Zoberme si situáciu – dieťa v rannom veku, keď behá po štyroch a začína sa stavať na „zadné“ 🙂

V jeho racionálnej mysli je len veľmi málo skúseností a vôbec nehovorím o slovách. Podľa čoho sa orientuje? Sleduje svoje okolie. Napodobňuje, čo vidí a počuje. Až oveľa neskôr pojmy kategorizuje a uvedomuje si ich význam.

Video, pokiaľ nič nevysvetľuje, ukazuje dej – PRÍBEH. A  príbeh má oproti slovám jednu veľmi zaujímavú výhodu. Akú?

PRÍBEHY PRETO FUNGUJÚ, LEBO SA PROTI NIM NEDÁ ARGUMENTOVAŤ.

Čo sa stalo, to sa stalo. Bodka.

 

Snažíte sa pôsobiť na potenciálnych klientov?

  • zaujmite ich skvelým názvom videa
  • ukážte im vo videu príbeh, ktorý vybudí ich emócie a túžby
  • vyložte na stôl svoju ponuku – nástroj, ktorý ich k predmetu ich túžby privedie

Je to prirodzené a nič nemusíte predávať! Necháte klienta, aby si Váš produkt sám vyžiadal.

 

Áno, dá sa argumentovať, že príbeh je možné aj napísať – nemusí to byť video.

To je pravda. Môžete urobiť aj-aj. Video a prepis obsahu videa. Nič tým nepokazíte. Stále bude platiť, že osobná prezentácia vo videu prenesie viac emócií. Má preto najväčší potenciál zaujať a presvedčiť – nie argumentmi, ale „sympatiou“ a vyvolanou dôverou.

Hlasová správa je tiež bohatšia na emócie než písaný text. Dokonca, vo videu nie je najdôležitejšia kvalita obrazu, je to kvalita zvuku. HD obraz so slabým zvukom nebude fungovať.

 

Možno si kladiete otázku:

„Prečo tento chlap – copywriter – podporuje video a nie texty? Veď sa oberá o biznis… 🙂

 

Odpoveď je jednoduchá: SLEDUJEM TRENDY.

Základom tohto článku sú TOP informácie. Sprostredkoval mi ich osobne, v rámci uzatvorenej FB skupiny, Pavel Říha – najlepšie platený online stratég v ČR a SR.  Zúčastnil sa konferencie Funnel Hacking LIVE 2019 v Nashville. Po každom dni konferencie vysielal živé prenosy s osobnými postrehmi.

Trend nezastavíte. Buď sa na jeho vlne zveziete, alebo Vás prevalcuje. Z trendu nárastu využívania videí sa teším. Postačí písať menej, ale výstižne. To sa mi páči. Jeden headline nad videom za stovky slov. Život sa nám zjednodušuje. Napriek tomu môže byť bohatší – vďaka technológiám. Nie je to skvelé?

 

Stále bude umením „TAKÝ“ headline vytvoriť…

Boj o pozornosť ostáva. Ak by nik na video neklikal, bolo by celé zbytočné… 🙂

 

Peter

 

Radšej VIDEO než texty?